Dożynki 2011 – dzień zwycięstw
(11.09.2011r. Straszyn)

I MIEJSCE za najładniejszy (i najnaturalniejszy) WIENIEC DOŻYNKOWY

2.Tegoroczne hasło dożynek brzmiało „Chleba naszego powszedniego” i odbyło się 11.09.2011r. w Straszynie.
Konkurencja była równie duża i piękna, jednak fakt jest jeden – ZWYCIĘŻYLIŚMY w dodatku z nową Panią Sołtys jak powiedział Grzegorz Cwaliński – jeden z prowadzących Dożynki.
Koło Gospodyń Wiejskich w Wiślinie ruszyło w tym roku i od razu widać efekty, gdyż ich dzieło okazało się najpiękniejsze i zajęło I MIEJSCE w konkursie na najpiękniejszy WIENIEC DOŻYNKOWY.

Twórczynie WIEŃCA DOŻYNKOWEGO:
Eryka Radzio
Małgorzata Radzio
Teresa Engler
Ewa Laskowska
Alina Wysocka
Ewelina Jażdżewska
Bożena Gromnicka
Anna Fedoruk
Marlena Kozierkiewicz
Wioletta Kopaczewska
Oraz Panowie:
Kacper Jażdżewski
Waldemar Wysocki
Stefan Jażdżewski
Dariusz Gromnicki
A wszystko to pod czujnym okiem Sołtys Katarzyny Jażdżewskiej.

I to nie koniec…

I MIEJSCE za najładniejszą i najsmaczniejszą NALEWKĘ DOŻYNKOWĄ


W tej konkurencji nie liczyło się jedynie opakowanie, które na pierwszy rzut oka stawiało naszą NALEWKĘ na I MIEJSCU,
ale również zawartość tej pięknej ręcznie malowanej karafki.
Zawartość: czarna porzeczka i alkohol z przepisu Anny Fedoruk.



III Olimpiada Sołectw 2011
(20.08.2011r. Przejazdowo)

Już po raz 3 20.08.2011r. w Przejazdowie spotkało się 16 Sołectw Gminy Pruszcz Gdański by się dobrze bawić i powalczyć o medale oraz cenne nagrody. Wiślina wzięła udział po raz pierwszy, jednak mamy bardzo dużo powodów do dumy, a
co najważniejsze w ogólnym rankingu zajęliśmy IV MIEJSCE, a od III dzielił nas tylko 1 punkt.
3 x ZŁOTO

Strzelanie przez Członka Rady Sołeckiej – Krzysztof Kozierkiewicz






Ubijanie piany z białek – Magdalena Wysocka
















Obieranie jabłka i ogórka przez Sołtysa
–Katarzyna Jażdżewska







1 x SREBRO




Przeciąganie liny
Krzysztof Kozierkiewicz,
Jerzy Kornacki,
Bogusława Szynkowska,
Katarzyna Jażdżewska,
Krystian Jażdżewski















1 x BRĄZ


Tor przeszkód – Jerzy Kornacki, Natalia Witek, Jakub Kozierkiewicz






POZOSTALI UCZESTNICY:
Bieg w workach – Maciej Wysocki
Rzut oponą – Kacper Jażdżewski
Rzut piłką lekarską – Jerzy Kornacki
Rzut ringo na bronę – Dorota Szynkowska
Pchnięcie kulą – Martyna Drosio, Grzegorz Gromnicki, Bartek Witek
Strzelanie kobiety – Sylwia Jażdżewska
Podnoszenie na drążku – Krzysztof Kozierkiewicz
Skok w dal – Martyna Drosia, Grzegorz Gromnicki
Narty drużynowe – Krzysztof Kozierkiewicz, Jerzy Kornacki, Sylwia Jażdżewska, Natalia Witek.
PEŁNA KLASYFIKACJA PUNKTOWA


Sołtys wraz ze wszystkimi uczestnikami bardzo dziękują Wszystkim pozostałym mieszkańcom Wiśliny za obecność i doping!