Sołtysi Gminy Pruszcz Gdański w Warszawie
08.08.2011r. Warszawa


08.08.br.Sołtysi Gminy Pruszcz Gdański wybrali się ja jednodniową wycieczkę do Stolicy, zorganizowaną przez Stowarzyszenie Sołtysów Gminy Pruszcz Gdański. Sołtysi zwiedzili m.in. gmach polskiego parlamentu, który prezentuje się bardzo okazale. Dzięki zaproszeniu Pana Posła Piotra Ołowskiego mogliśmy zobaczyć prawie wszystkie pomieszczenia i sale Sejmu i Senatu.

Kolejnym miejscem wycieczki było również Muzeum Powstania Warszawskiego, które pokoleniu Sołtys Wiśliny działa na wyobraźnię i pozwala wyobrazić sobie co musiało przeżyć pokolenie naszych dziadków związane z okrucieństwem wojny.Dzień seniora
28.06.2011r. Jagatowo

Tegoroczny Festyn Seniora odbył się 28.06.br. w Leśnym Dworze „Jagatówka” w Jagatowie pod hasłem „Kto się śmieje ten nie płacze”.

Przybyło na niego kilkunastu mieszkańców Wiśliny, którzy ukończyli 65 rok życia. Część artystyczną zaprezentował zespół „Jagódki” oraz chór „Łęgowianie” a Koło Gospodyń z Rokitnicy rozbawiło publiczność Kankanem.Do tańca grał zespół „Set trio”, który zachęcał do zabawy tanecznej.
W ramach poczęstunku był bigos, kiełbaski z grilla i ciastka przygotowane przez niektóre Sołectwa oraz zupa rybna.Piknik rodzinny
18.06.2011r. Wiślina

Co roku 01.06. wszystkie dzieci w Polsce mają swoje Święto, my świętowaliśmy 18.06. Był grill, kiełbaski, słodycze, gry i zabawy oraz „gwóźdź programu” – pokaz strażacki, ale tych najmłodszych strażaków. Sołtys i Rada Sołecka dziękują OKSiR za współpracę oraz wszystkim przybyłym za obecność i dobrą zabawę.


Gmina Świlcza gościnnie m.in. w Wiślinie
26.05.2011r Wiślina

W dniach 26-28 maja br. Samorządowcy z Gminy Pruszcz Gdański gościli przedstawicieli Gminy Świlcza z powiatu rzeszowskiego. Przedstawiciele naszej Gminy byli na południ w ubiegłym roku, a teraz doszło do rewizyty, która miała na celu pokazanie Pomorza i naszej gminy. Goście byli zachwyceni gościnnością w Wiślinie, zwiedzili Ochotniczą Straż Pożarną, Szkołę Podstawową w rozbudowie i Dzwonnicę Mennonicką.


Żuławski Tulipan 2011 „Spójrzmy w niebo”
07-08.05.2011r. Mokry Dwór

Już po raz 3 mieliśmy okazje popatrzeć na piękne dywany ułożone z główek tulipanów. Jako, że ten rok został nazwany Rokiem Heweliusza, do ułożenia mieliśmy układ słoneczny, składający się ze Słońca, 8 planet wraz z ich orbitami oraz towarzyszącymi nim znakami zodiaku. W tym roku Wiślina również brała bardzo czynnie udział, a do ułożenia jako wieś mieliśmy przede wszystkim znak zodiaku naszego Sołtysa czyli Koziorożca.

Jeżeli jesteście ciekawi jak dywany tulipanów prezentowały się w 2009 i 2010 roku zapraszam na:
DYWANY TULIPANÓW


A oto Nasze dzieło – Koziorożec
Serdeczne podziękowania dla Wszystkich, którzy to dzieło tworzyli.


Dzień kobiet
06.03.2011r. Wiślina

Co roku 08.03. Panie w całej Polsce obchodzą swoje Święto. U nas odbyło się ono już 06.03. w świetlicy w Wiślinie. Na imprezę przygotowaną przez Sołtysa i Radę Sołecką przybyło bardzo wiele kobiet. Była dobra muzyka, wierszyki od najmłodszych, kawa i herbata oraz słodki poczęstunek. Impreza trwała do późnych godzin wieczornych, a Panie opuszczały ją z bardzo dobrym nastrojem oraz z pięknymi kwiatami w rękach.