Pruszcz Gdański kontakt
kontakt
Pruszcz Gdański mapa
mapa
Pruszcz Gdański transport
transport
Elektroniczna Skrzynka Podawcza Pruszcz Gdański
BOK
Pruszcz Gdański Biuletyn Informacji Publicznej
BIP
Platforma zakupowa

Ważne informacje

 „Firma Altvater Piła Sp. z o.o. rozwozi harmonogramy odbioru odpadów komunalnych na 2018 rok. Każdy z mieszkańców powinien dostać harmonogram do końca listopada br. Harmonogramy odbioru dostępne są również tutaj...


Zaproszenie na szkolenia


Ogłoszenie o naborze wniosków


Zmiany w rozkładach jazdy komunikacji Gminy Pruszcz Gdański od 01.11.2017r.


Informacja dla rolników


Mieszkańcy powiatu gdańskiego aktywni zawodowo - projekt


Najbliższe przyjęcia interesantów przez Wójta 15.11.2017 (w godzinach 14:00-16:00 !) oraz 29.11.2017; 13.12.2017 (w godzinach 15:00-17:00)

 

Akcja pomocy po tragicznej nawałnicy

Wczorajsze spotkanie marszałka województwa pomorskiego, Mieczysława Struka z samorządowcami z terenów dotkniętych ostatnią nawałnicą, pozwoliło stworzyć listę najbardziej potrzebnych rzeczy i sprzętu. Ich brak uniemożliwia szybką i skuteczną walkę ze skutkami gwałtownej burzy.

Wiemy już, że na liście tych potrzeb znajdują się m.in.: plandeki do zabezpieczania zerwanych dachów, woda, żywność o długim terminie przydatności do spożycia, nowe koce oraz łańcuchy do pilarek. To, w najbliższej przyszłości, absolutny priorytet.

W związku z tym, na terenie naszej gminy, rozpoczynamy akcję zbiórki darów dla poszkodowanych miejscowości i jej mieszkańców. W poniedziałek i we wtorek (21 i 22 sierpnia), w godzinach od 17 do 20, otwarte będą wszystkie świetlice gminne. I tam też będzie można przynosić wspomniane powyżej artykuły i przedmioty.

- Wyślemy również dwie jednostki straży pożarnej, po jednej z Łęgowa i Jagatowa, na teren powiatu kartuskiego do pomocy przy usuwaniu skutków żywiołu. Na najbliższej sesji Rady Gminy przedstawię ponadto propozycję udzielenia pomocy finansowej jednej z poszkodowanych gmin. Jestem przekonana, że państwo radni pozytywnie ustosunkują się do tej prośby. A mieszkańców naszej gminy bardzo proszę o tak potrzebne wsparcie rzeczowe, które zawieziemy do wskazanych nam samorządów – apeluje wójt gminy Pruszcz Gdański, Magdalena Kołodziejczak.

PRZYPOMINAMY, ŻE ŚWIETLICE OTWARTE BĘDĄ W NAJBLIŻSZY PONIEDZIAŁEK I WTOREK, W GODZINACH OD 17 DO 20.

Drukuj

Sport i Rekreacja w Gminie Pruszcz Gdański

sport folder

Gmina przyjazna oświacie

gmina przyjazna oswiacie

Gmina przyjazna mieszkańcom

Gmina przyjazna mieszkancom

Gmina logistycznie idealna

gmina logistycznie idealna

10 lat funduszy europejskich

10 lat funduszy europejskich

Niezbędnik Seniora

niezbednik seniora