Pruszcz Gdański kontakt
kontakt
Pruszcz Gdański mapa
mapa
Pruszcz Gdański transport
transport
Elektroniczna Skrzynka Podawcza Pruszcz Gdański
BOK
Pruszcz Gdański Biuletyn Informacji Publicznej
BIP
Platforma zakupowa

Ważne informacje

 „Firma Altvater Piła Sp. z o.o. rozwozi harmonogramy odbioru odpadów komunalnych na 2018 rok. Każdy z mieszkańców powinien dostać harmonogram do końca listopada br. Harmonogramy odbioru dostępne są również tutaj...


Zaproszenie na szkolenia


Ogłoszenie o naborze wniosków


Zmiany w rozkładach jazdy komunikacji Gminy Pruszcz Gdański od 01.11.2017r.


Informacja dla rolników


Gmina Pruszcz Gdański zaprasza do składania ofert na prowadzenie zajęć opiekuńczo-wychowawczych w punktach opiekuńczo-wychowawczych w świetlicach wiejskich gminy Pruszcz Gdański oraz w Mediatece w Straszynie


W związku z licznymi spotkaniami przedświątecznymi, jesteśmy zmuszeni odwołać przyjęcia interesantów przez Wójta. W sprawach pilnych prosimy kontaktować się z sekretariatem w celu umówienia indywidualnego spotkania.

 

Wiecha zawisła nad szkołą metropolitalną w Kowalach

Tempo prac przy budowie szkoły metropolitalnej w Kowalach jest naprawdę imponujące. Dopiero co, w kwietniu tego roku, wbito pierwszą łopatę w grunt, a już dzisiaj nad budynkiem zawisła wiecha.

Podniesiono ją w obecności przedstawicieli trzech samorządów: Gdańska, gminy Kolbudy i gminy Pruszcz Gdański, z inicjatywy których powstaje ta, na wskroś nowoczesna, placówka oświatowa. Wykonawca, którym jest firma Strabag Sp. z o.o. Pruszków, obiecuje że zgodnie z zapowiedziami pierwszy dzwonek w szkole ma zabrzmieć na rozpoczęcie roku szkolnego we wrześniu 2018 roku.

- Chciałabym jeszcze raz podziękować współpartnerom, gdyż okazało się, że nasze porozumienie miało sens, a jego owoce wyrastają właśnie na naszych oczach. Wiele dzieje się na terenie budowy, ale muszę podkreślić, że my również nie marnotrawimy czasu. Spotykamy się cyklicznie i pracujemy już nad kwestiami związanymi z funkcjonowaniem tej szkoły, a, proszę mi wierzyć, nie są to sprawy proste. Mam nadzieję, że mieszkańcy naszych trzech gmin również będą zadowoleni z efektów naszego porozumienia – powiedziała, w trakcie uroczystości, wójt gminy Pruszcz Gdański, Magdalena Kołodziejczak.

Przypomnijmy, że szkoła wznoszona jest przy skrzyżowaniu ul. Heliosa i Apollina w Kowalach, przy samej granicy z Gdańskiem oraz nieopodal granicy z gminą Pruszcz Gdański. Trafi do niej około 350 dzieci z naszego terenu, głównie te mieszkające w najbliższej okolicy placówki.

Tym samym odciążona zostanie szkoła w Borkowie, co być może, spowoduje zwiększenie liczby miejsc przedszkolnych.
Przypomnijmy, że powstający kompleks będzie się składał z dwóch 3-kondygnacyjnych budynków. Powstaną tu także boiska sportowe: do piłki nożnej i wielofunkcyjne (do gry w koszykówkę, siatkówkę i tenisa), bieżnia i skocznia do skoku w dal, a także plac zabaw.

W budynku „B” znajdzie się miejsce na salę gimnastyczną z możliwością podziału na dwie mniejsze, salę pomocniczą do zajęć w-f, salę korekcyjną, aulę, stołówkę oraz kuchnię.

Inwestycja pochłonie ponad 35 mln zł. brutto.

Drukuj

Sport i Rekreacja w Gminie Pruszcz Gdański

sport folder

Gmina przyjazna oświacie

gmina przyjazna oswiacie

Gmina przyjazna mieszkańcom

Gmina przyjazna mieszkancom

Gmina logistycznie idealna

gmina logistycznie idealna

10 lat funduszy europejskich

10 lat funduszy europejskich

Niezbędnik Seniora

niezbednik seniora